Osloboďte svoje dáta na konferencii DataDay 2019

Druhý ročník IT odbornej konferencie DataDay 2019 sa blíži a my sme pre Vás odhalili pripravovaný program. Už 5. apríla 2019 stretnete v Cinema City Aupark v Bratislave, TOP odborníkov na témy, ktoré hýbu svetom. Jedným z nich bude MVP v oblasti Data Platform, Vladimír Mužný.


„Tradičné BI poznáme už niekoľko rokov, no obchodné potreby presahujú ich možnosti. IoT, Big Data a Data Science, sú v súčasnosti ďalším správnym krokom k zachyteniu budúcnosti už dnes a tak k zvýšeniu ziskovosti akéhokoľvek podnikania. Je to sila, ktorá nás núti hľadať nové výzvy, ako zvládnuť rastúci objem údajov z najrôznejších typov zdrojov“, hovorí Vladimír Mužný, nezávislý konzultant a vývojár databázových riešení na platforme Microsoft SQL Server.

Na konferencii DataDay si od Vladimíra vypočujete prednášky:

Využití SQL Server Service Broker pro asynchronní úlohy v databázích
Táto prednáška Vám objasní, čo to vlastne ten Service Broker je. Ako Vám dokáže uľahčiť život viac, ako by sa dalo čakať. A kde si so Service Brokerom nepomôžete.

Reálné nasazení In-Memory OLTP ve výrobní společnosti
Určite viete, že rýchly prírastok dát, z mnoho strojov na výrobných linkách, nie je až tak jednoduché spracovať. In-Memory OLTP ponúka skvelú príležitosť, ako sa vyhnúť výkonnostným problémom. Ale je to všetko tak jednoduché, ako sa zdá?

Kompletný program konferencie DataDay 2019.

Prezrite si videopozvánku na konferenciu DataDay 2019Zaregistrovať sa na konferenciu DataDay 2019 môžete TU.

Mohlo by Vás zaujímať

Tvorba T-SQL dotazov v Microsoft SQL Serveri 2016 [MOC20761]
Cieľom kurzu je zoznámiť účastníkov so základnými i mierne pokročilými technikami jazyka T-SQL tak, aby tieto znalosti mohli použiť pri každodennej práci s databázovým systémom. Kurz je určený databázovým administrátorom, vývojárom a špecialistom v oblasti BI.

Monitorovanie, optimalizácia a ladenie výkonu databázového systému Microsoft SQL Server [GOC630]
Kurz zoznámi účastníkov s problematikou monitorovania, optimalizácie a ladenia výkonu databázového systému. Účastníci získajú zručnosti, ako úspešne monitorovať SQL Server, identifikovať problémy a prijať, či odporučiť ich riešenie.

Optimalizácia, ladenie a monitorovanie T-SQL dotazov [GOC631]
Kurz zoznámi účastníkov s problematikou optimálnych T-SQL dotazov. Účastníci získajú zručnosti,  ako úspešne monitorovať T-SQL dotazy, identifikovať náročné operácie, porozumieť exekučným plánom, používať štatistiky, indexy a odporučeným postupom písať dotazy.

Microsoft SQL Server 2016 – kompletná administrácia [MOC20764/20765]
Kurz je kombináciou 2 MOC kurzov a poskytuje účastníkom jedinečný kompletný prehľad o správe celého SQL Serveru 2016. V úvode sa dozviete o architektúre a súčastiach SQL Serveru a procese inštalácie a inovácie Microsoft SQL Server 2016. Zahŕňa tiež kompletnú správu databáz, zabezpečenie prístupu k údajom, automatizáciu s agentom SQL Server a pravidelnú údržbu databázy (kontrola integrity a údržba indexu).

Vývoj databáz v Microsoft SQL Server 2016 [MOC20762]
Kurz je zameraný na osvojenie techník vývoja databáz na platforme Microsoft SQL Server. Účastníkov prevedie základnými a pokročilejšími technikami, ako je optimalizácia indexov, partitioning atď. Kurz je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsenejších vývojárov, ktorí potrebujú pôvodné informácie osviežiť a lepšie precvičiť.