Praktická kryptografia pre správcov aj vývojárov

Zoznámte sa s princípmi kryptografie a objavte bezpečnostné a výkonové limity starších aj aktuálnych šifrovacích a hash algoritmov. Absolvujte kurz Praktická kryptografia pre správcov a vývojárov [GOC161]! Tento vysoko praktický trojdňový kurz by si nemali nechať ujsť predovšetkým IT správcovia a vývojári systémov a aplikácií.

prakticka_kryptografia_480x250-(1).png

O kurze

Kurz Praktická kryptografia pre správcov a vývojárov [GOC161] vás praktickou cestou zoznámi s princípmi a vlastnosťami aktuálne používaných šifrovacích a hash algoritmov, ako sú AES, RSA, SHA256, SHA1, ECDSA, ECDH, RC4 a ďalších, rovnako ako s certifikátmi, PKI a protokolmi vyššej úrovne, ako sú TLS/SSL, Kerberos alebo DPAPI, šifrovaním diskov (napr. BitLocker) a databázou, ukladaním šifrovacích kľúčov a hesiel na webových serveroch, v databázach a prehliadačoch a trezoroch hesiel.
 
BONUS | Počas 3 dní tohoto školenia si preberieme aj časové pečiatky a kvalifikované zaručené certifikáty.

Naučíme vás:

•  Porozumieť princípom kryptografie a vidieť ich v aktuálne používaných algoritmoch
• Chápať bezpečnostné a výkonové limity starších aj aktuálnych šifrovacích a hash algoritmov
• Na aktuálnych technológiách porozumieť používaniu najmodernejších algoritmov aj tých starších, v prípade nutnej kompatibility
• Navrhnúť zabezpečenie databázy, dátových diskov aj diskov operačného systému, šifrovať komunikácie klient-server
• Zabezpečiť šifrovacie kľúče a heslá na webových serveroch, v databázach, pri prenose medzi užívateľom a serverom, využívať viacfaktorové overovanie
• Zvoliť správne silu a parametre PKI kryptografií a porozumieť súvisiacim technologiám, ako je CRL a OCSP alebo časové pečiatky. Zistiť viac »

Mohlo by vás zaujímať
Termíny Online LIVE kurzov » TU
Prehľad kurzov na budúci týždeň » TU