Internet vecí dobýva svet

Stále častejšie chceme ovládať svoje zariadenia pomocou mobilných telefónov alebo tabletov, stále viac chceme mať dohľad nad technológiami na miestach, na ktorých fyzicky nie sme, stále častejšie chceme mať prehľad o výrobných procesoch a chceme byť neustále informovaní o ich výkone a kvalite. Čím ďalej tým viac chceme vedieť a predpovedať, čo sa so všetkými týmito zariadeniami bude diať.

GOPAS v súčasnosti poskytuje kurzy z cyklu Data Science a Big Data na témy, ktoré sa týkajú spracúvania dát z veľmi rôznorodých zdrojov, ale odkiaľ sa všetky tie dáta vstupujúce do machine learningových modelov a prediktívnych analýz vzali? Odpoveď môže byť jednoduchá – z vecí, ktoré sa pripojili na internet. Preto sa často stretávame s týmito otázkami:
 
  • Čo všetko sa dá pripojiť na internet? 
  • Existujú typové riešenia a doporučené postupy?  
  • Viem si takéto zariadenie vyrobiť sám?
  • Bude to drahé?
  • Kto mi dá odpovede na všetky predchádzajúce otázky?


gopas_sk---banner_IoT_820x340_02.jpg


Určite existuje mnoho zdrojov od komunitných webov až po knižné edície renomovaných vydavateľstiev, ale priamo získaná skúsenosť je k nezaplateniu. Preto sme sa v GOPASe rozhodli, že sa vrátime tak trochu na začiatok a ponúkneme vám zbrusu novú sériu kurzov o IoT, jeho výstavbe a využití. Na začiatok sme si pre vás pripravili dva kurzy.


Snimka.JPG"Už ste niekedy boli na kurze, na ktorom ste sa znova stali chlapcami, ktorí objavujú svet? Poďme spoločne objavovať svet vysnený Julesom Vernom, svet krásnych technológii, ktoré môžeme spoločne ovládnuť." Vladimír Mužný, nezávislý konzultant a vývojár databázových riešení na platforme Microsoft SQL Server od verzie 7.0.


IOT01 – IoT – Zber dát pomocou Arduino UNO
Staré arabské príslovie hovorí, že aj tá najdlhšia cesta začína prvým krokom. Rovnako aj tento kurz má ambície stať sa prvým krokom, motiváciou a inšpiráciou pre ďalší rozvoj vlastných IoT nápadov. Na kurze sa účastníci okrem nutnej teórie zoznámia s jednoduchými aplikáciami založenými na projekte Arduino, ktorý je pre svoju obľúbenosť veľmi rozšírený a podporovaný obrovskou komunitou nadšencov. Každý účastník si bude schopný postaviť, naladiť a spustiť rôzne riešenia na open-source hardwarovej technológii. Zistiť viac »


IOT02 – IoT – Spracovanie dát z IoT pomocou SQL Server a Azure
Nadväzujúci kurz vychádza zo skúseností získaných na kurze IOT01. Jeho cieľom je previesť účastníkov hustým lesom multiodborových znalostí nutných k tomu, aby dáta získané z IoT projektu mohli byť ďalej spracúvané. Tento kurz prepája oblasť IoT riešení so svetom analytickej práce s dátami. Účastníci získajú prehľad o technológiách, ktoré dostatočne rýchlo reagujú na veľké množstvo správ zasielaných z jednoduchších zariadení, a zároveň sú schopné poslať dáta pre ďalšie sofistikované spracovanie. Pre záujemcov o oblasť Data Science je tento kurz vstupenkou na ďalšie kurzy z tejto oblasti. Zistiť viac »V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na info@gopas.sk.