Aké prednášky si vypočujete na DataDay 2019?

Aj na 2. ročníku konferencie DataDay sme si pre Vás pripravili zaujímavý program. Tento ročník bude iný, ako minulý. Bude sa venovať hlavne reálnym „biznis problémom“, ktoré budú riešené technológiou a môžu Vám uľahčiť plynulý chod firmy. 

Data Engineering Hall

Táto sála je určená databázistom, systémovým architektom, administrátorom, IT manažérom, dátovým inžinierom, dátovým analytikom a biznis analytikom.

David Gešvindr | Doporučovací systém v SQL Serveru s pomocí SQL Graph
Na prednáške si vysvetlíme, ako fungujú doručovacie systémy, ktoré sa používajú k ponuke produktov, ktoré sú často kupované spoločne. Ukážeme si, ako jednoducho implementovať vlastný doručovací systém, bez zložitej dátovej vedy, len s pomocou jazyka SQL a nových SQL grafov v SQL serveri.

Vladimír Mužný | Reálné nasazení In-Memory OLTP ve výrobní společnosti
Rýchly prírastok dát z množstva strojov na výrobných linkách nie je jednoduché spracovať. In-Memory OLTP ponúka skvelú príležitosť, ako sa vyhnúť bezpečnostným problémom. Ale je všetko tak jednoduché, ako to vyzerá?

Marek Chmel | Maximalizace zabezpečení dat v SQL Server včetně GDPR pravidel
SQL Server umožňuje skutočne bohaté nastavenie bezpečnosti a ochrany dát, ktoré však nie je vždy nasadené v maximálnej možnej miere a tak uľahčuje prístup k dátam neoprávneným osobám. V rámci prednášky si ukážeme, čo môžeme na SQL Serveri konfigurovať, vrátane súladu s pravidlami GDPR pre nastavenie SQL Server.

Marek Chmel | Jak být připraven na výpadek SQL Serveru
SQL Server je v mnohých prípadoch jadrom infraštruktúry, na ktorom závisí značná časť ďalších služieb a aplikácií v rámci podnikového prostredia. Pre maximalizáciu dostupnosti nám SQL Server ponúka nespočetné množstvo možných technológií a postupov, ktoré ak sú správne zvolené a nakonfigurované, pomôžu nám prekonať nepríjemné chvíle, spojené s výpadkami HW, SW a služieb.

Vladimír Mužný | Využití SQL Server Service Broker pro asynchronní úlohy v databázích  
Service Broker je dobre popísaný koncept, ktorý SQL Server obsahuje už veľa rokov. Čo to vlastne je? Ako dokáže uľahčiť život viac, ako by sa dalo čakať? Kde si so Service Brokerom nepomôžeme? Ide o mnoho otázok, na ktoré spoločne nájdeme odpovede.

Na konferencii DataDay 2019 si vypočujete témy, ktoré sú určené aj pre tých, ktorí pracujú s firemnými dátami a spracovávajú ich do informačne a vizuálne atraktívnej formy pre manažérov, ktorým uľahčujú efektívne rozhodovanie. Program Data Analytics Hall nájdete TU.