Je najvyšší čas použiť Excel inak!

Ovládate Microsoft Excel a jeho využitie je vašim každodenným chlebom? Chcete sa naučiť tvoriť pokročilé analýzy bez nutnosti čokoľvek programovať? Chcete nahliadnuť za horizont a využiť Excel na maximum spolu so zapojením ďalších aplikácií? Analyzujete veľké objemy dát a čakáte na prepočet vzorcov s funkciou VLOOKUP? Sťahujete dáta pomocou MS Query, ale množstvo "JOIN-ov" v dotazoch vás čas od času zradí? Používate kontingenčné tabuľky, ale ich vyjadrovacia sila vám nestačí? Je najvyšší čas použiť Excel INAK.

Za hranice Excelu I. [MSEXNL]

Osnova kurzu:
  • Doplnok PowerPivot
  • DB model v Exceli
  • Základné DAX funkcie
  • Doplnok PowerQuery
  • Dátová manipulácia
  • Zlučovanie a pripájanie otázok

Viac informácií o kurze »

Pre koho je kurz určený?
Náš nový kurz je určený všetkým pokročilým užívateľom, ktorí chcú využívať analytické možnosti dátovo zameraných serverových produktov Microsoft z prostredia aplikácie MS Excel. Excel sám o sebe je silný analytický nástroj, ale pri využití nových PowerBI doplnkov sa možnosti Excelu zásadne rozširujú.

Najbližšie plánované termíny kurzu


Kód kurzu Dátum Počet dní
MSEXNL 13.7. (Online LIVE), 13.8.2020
2


Za hranice Excelu II. [MSEXNL2]

Rodina Power BI (Self-service BI) nástrojov sa rozširuje (PowerMap,PowerBI Desktop, DAXStudio, BI v rámci Office 365, ...), pričom každý z nástrojov je sám o sebe hlbokou studňou funkcionalít. Ako reakciu na názory účastníkov nášho školenia Za hranice Excelu I. sme vytvorili nadväzujúce školenie, ktoré sa venuje ako nástrojom novým, tak nástrojom známym a kľúčovým ako sú PowerQuery a PowerPivot, ktorým ide hlboko pod pokrievku.

Viac informácií o kurze »

Pre koho je kurz určený?
Veľmi odporúčame bajskôr absolvovať predchádzajúce školenie - Za hranice Excelu I. [MSEXNL]

Kód kurzu Dátum Počet dní
MSEXNL2  20.7. (Online LIVE), 24.8.2020
2

Mohlo by vás zaujímať

DAX v doplnku Power Pivot [DAXPP]
Toto jednodňové školenie vás naučí porozumieť novému typu funkcií v MS Excel, respektíve v excelovskom doplnku PowerPivot. Naučíme sa rozlišovať medzi počítanými stĺpcami a mierami, zodpovieme si čo a kedy je výhodnejšie. Spoznáme tabuľkové funkcie, ktoré dokážu vytvoriť celé tabuľky a určite nezabudneme na dotazovanie Excelom cez DAX do Power Pivot dátového modelu.

Microsoft Power BI Desktop [PBID]
Microsoft Power BI Desktop je plnohodnotná alternatíva k Power BI doplnkom/nástrojom. Obe alternatívy sú určené pre tvorbu firemných rozhodovacích reportov od vlastného prístupu k dátam uloženým prakticky v akýchkoľvek formátoch až po vlastné agregácie dát a prezentáciu výsledkov vo forme grafických reportov. S aplikáciou Microsoft Power BI desktop získate prístup k modernému, sofistikovanému, pružnému a pritom relatívne jednoduchému spôsobu tvorby firemných reportov bez ohľadu na verziu Microsoft Office, ktorú vo firme používate.

Microsoft Power BI Desktop - pokročilé techniky [PBID2]
Máte pomalé Power BI reporty aj na výkonnejšom stroji? Alebo Vám niekedy neprebehnú aktualizácie, prípadne sa Vám zobrazujú záludné chybové hlásenia? Chcete vedieť ako správne urobiť dátový model a ako ho správne zabezpečiť? Ako uvažovať pri tvorbe reportov a tímovej práci od základu? Príďte na PBID2.

Analýza dát nástrojom a službou Power BI [MOC20778]
Účastníci tohto kurzu sa zoznámia s nástrojom Power BI Desktop a službou Power BI a naučia sa ich používať na analýzu a vizualizáciu dát, vrátane pokročilých možností zdieľania reportov v rámci organizácie a možností využitia Power BI pri vývoji vlastných aplikácií.