Staňte sa skvelým ScrumMasterom!

Stať sa kvalitným ScrumMasterom je dlhá cesta. V rámci kurzu staviame na Vašom agilnom mindsete, skúsenostiach so Scrumom, ktoré rozvinieme a prehĺbime tak, aby ste boli schopní úspešne formovať takzvané high-performing, teda vysoko výkonné tímy.

Tento 2 dňový workshop Advanced Certified ScrumMaster (A-CSM) [SCRUM_ACSM] je praktickým nácvikom agilného koučingu a facilitácie na konkrétnych situáciách účastníkov. V rámci workshopu budete pracovať v samoorganizujúcich sa tímoch, vzájomne sa podporovať svojimi skúsenosťami a tipmi.

Ale hlavne, v rámci A-CSM programu, získate znalosti a skúsenosti, ktoré vám pomôžu zlepšiť implementáciu Agile a Scrum v prostredí vašej organizácie.


Školenia vedú skúsení tréneri, ktorí sú certifikovaní od Scrum Alliance s minimálnou certifikáciou Certified Scrum Trainer (CST). Kurz je kľúčovou súčasťou certifikačného programu A-CSM - Advanced Certified ScrumMaster od americkej Scrum Alliance.

Požadované vstupné znalosti

Kurzu sa môže zúčastniť ktokoľvek, kto sa chce stať skvelým ScrumMasterom. Ak chcete získať certifikáciu Advanced Certified ScrumMaster (A-CSM), musíte splniť nasledujúce body:

  • Urobiť si prípravu pred kurzom (v závislosti na skúsenostiach môže táto príprava trvať od niekoľkých hodín až po niekoľko dní).
  • Ukázať porozumenie jednotlivých vzdelávacích požiadaviek pre získanie A-CSM certifikácie (tzv. Learning objectives) v rámci praktických simulácií, ktoré sú validované certifikovaným školiteľom.
  • Preukázať aspoň ročnú skúsenosť v úlohe ScrumMastera, ktorú máte zalogovanú na svojom profile na portáli Scrum Alliance (jeden rok počas posledných piatich rokov).
  • Byť držiteľom aktívnej certifikácie Certified ScrumMaster (CSM) od Scrum Alliance.

Osnova
  • Agilná facilitácia
  • Agilný koučing
  • Podpora development tímu
  • Podpora Product Owner
  • Podpora organizácie
  • Scrum Master

V prípade záujmu o termín kurzu Advanced Certified ScrumMaster (A-CSM) [SCRUM_ACSM] nás kontaktujte na info@gopas.sk.
Predchádzajúce kurzy

Cieľom certifikačného kurzu Certified Scrum Master (CSM) je porozumieť Agilným metódam a Scrum procesu, diskutovať o jednotlivých praktikách a získať dostatok informácii k ich aplikácii v rámci vašej organizácie. CSM kurzy sú vedené interaktívnou formou workshopu, s veľkým množstvom hier, aktivít a diskusií v skupinách. Cieľom CSM – Certified Scrum Master kurzu nie je prejsť celý Scrum proces a jeho artefakty, ale ukázať i rozdielne prístupy a nechať Scrum pôsobiť. Kurz je ukončený certifikáciou od Scrum Alliance – Certified Scrum Master. Zistiť viac »