Viete, aké zraniteľnosti majú webové aplikácie?

Máte záujem si otestovať bezpečnosť vašich webových aplikácií skôr, než to za vás urobí nevítaný votrelec? Mali by ste využiť možnosť zúčastniť sa kurzu GOC54, kde vás skúsený odborník zasvätí do tajov webhackingu a zraniteľností vašich webových aplikácií. Umožní vám do detailu pochopiť aj vyskúšať metódy, pomocou ktorých sa prevádzajú útoky na webové aplikácie a pridružené systémy.

V priebehu kurzu WebHacking v praxi – zraniteľnosti webových aplikácií [GOC54] si postupne vysvetlíme a vyskúšame všetko, čo potrebujete poznať pre obranu proti technikám útokov zneužívajúcich identity koncových užívateľov, útoky vedúce ku krádeži uložených dát, alebo k defacementu webových stránok, či kompletnému ovládnutiu webového servera.

Pre koho je kurz určený

Kurz je určený vývojárom a prevádzkovateľom webových aplikácií, ktorí chcú porozumieť postupom útočníkov pri napádaní webových aplikácii. Na mnohých praktických ukážkach si ukážeme, ako je možné zneužiť konkrétne zraniteľnosti webovej aplikácie k defacementu stránok, krádeži uložených dát, alebo ku krádeži  a zneužitiu identity koncových užívateľov.

Kurz môžeme odporučiť taktiež bežným užívateľom so základnými znalosťami tvorby webových stránok, ktorí by sa radi dozvedeli o možných útokoch, ktoré im pri bežnom surfovaní hrozia. Behom tohto kurzu sa dozviete mnoho informácií ako zlepšiť bezpečnostné návyky pri prechádzaní webových stránok, aby ste obmedzili možné riziká.

Najbližšie plánované termíny kurzu


Kód kurzu Dátum Počet dní
GOC54   9.9.2019; 25.11.2019 5Nenechajte si ujsť

HackerFest Slovakia 2019 [HACK_19]
HackerFest Slovakia je hacking konferencia o najnebezpečnejších praktikách hackingu dnešnej doby. GOPAS SR privádza do Bratislavy známych IT Security expertov a etických hackerov, ktorí vám spoločne s našimi poprednými špecialistami z oblasti IT bezpečnosti predvedú hacking v jeho najaktuálnejšej podobe. Podrobný program konferencie pre vás pripravujeme a postupne ho budeme dopĺňať na www.hackerfest.sk.

Registrovať sa na konferenciu môžete priamo TU.Odporúčané kurzy


Testovanie bezpečnosti webových aplikácií [GOC55]
Vyvíjate webové aplikácie a premýšľate o začlenení bezpečnostného testovania do ich životného cyklu? Potom je tento kurz určený práve Vám. Dozviete sa kedy a ako webovú aplikáciu efektívne testovať. Naučíte sa, ako vykonávať manuálne aj automatické testy bezpečnosti a ako vhodne jednotlivé testovacie metódy kombinovať. Zoznámite sa s projektom OWASP, s jeho metodikami a voľne dostupnými nástrojmi. Zistiť viac »

Network Security – Hacking v praxi [GOC3]
Náš výnimočný kurz - Microsoft Windows Security - hacking v praxi - Vám umožní do detailu pochopiť a vyskúšať si metódy, pomocou ktorých sa vykonávajú útoky na naše počítačové siete a serverové systémy. V priebehu kurzu si postupne vysvetlíme i vyskúšame všetko, čo potrebujete poznať na obranu proti technikám na mapovanie prostredí napádaných firiem, skenovanie sieťového prostredia, ARP Poisioning, ukladanie a prenos hesiel v sieti a metódy na ich zachytávanie a prelamovanie pomocou CPU, GPU a distribuovaného útoku. Zistiť viac »

Certified Ethical Hacker v10 [CEHv10]
Certified Ethical Hacker v10 je najnovšia verzia celosvetovo najobľúbenejšieho a najprestížnejšieho kurzu firmy EC-Council. Študenti sa v rámci kurzu zoznámia so stratégiami, technikami a nástrojmi, ktoré sa bežne používajú v aktuálnom hackingu a pri penetračnom testovaní. Zistiť viac »