Je vám povedomý výraz "Softwarová architektúra MVC"?

Softwarová architektúra MVC (Model-View-Controller) uzrela svetlo sveta už pred viac ako 30 rokmi. Od tejto doby bola využitá v množstve úspešných nástrojov na tvorbu nielen webových aplikácií. Sú to napr. Ruby on rails, Zend alebo Nette framework na PHP. Microsoft teraz ponúka vlastnú implementáciu na ASP.NET.

Na kurze Vývoj webových aplikácií pomocou ASP.NET MVC [GOC339] sa naučíte okrem teoretických princípov aj najbežnejšie techniky používané práve pri vývoji webových aplikácií v ASP.NET MVC, ako napr. validácia, šablóny, smerovanie, či využitie všade prítomného AJAX. Hovoriť budeme tiež o možných komplikáciách, ktoré môžu nastať pri písaní väčších projektov, a o spôsoboch, ako sa prípadným slepým uličkám vyhnúť.

Kurz vyžaduje znalosti jazyka C# (prípadne Visual Basic .NET), html, css a ideálne aj základov jazyka JavaScript. Znalosť iných webových technológií (PHP, Java, ASP, apod.) je výhodou, ale nie je podmienkou Kurz je vhodný aj pre účastníkov, ktorí s tvorbou webu na strane serveru iba začínajú.

Osnova kurzu
 • Architektúra MVC
 • ASP.NET MVC
 • Založenie projektu
 • Smerovanie požiadaviek
 • Šablóny zobrazenia - Razor engine
 • Dátová logika
 • Princípy ASP.NET MVC
 • Ladenie aplikácie
 • Validácia
 • Autorizácia požiadaviek
 • Zabezpečenie aplikácie
 • Rozširovanie ASP.NET MVC
   
Najbližšie plánované termíny kurzu

Kód kurzu Dátum Počet dní
GOC339   23.9.2019; 2.12.2019 3Odporúčané kurzy

Vývoj webových služieb v ASP.NET [GOC340]
Kurz je určený pre vývojárov, ktorí sa chcú naučiť používať webové služby pri tvorbe distribuovaných systémov. Na kurze sa naučíte chápať architektúru aplikácií založených na webových službách, vytvárať a používať webové služby, asynchrónne volanie, naučíte sa rozumieť štruktúre SOAP protokolu a WSDL dokumentu a dozviete sa ako je to s autentizáciou a zabezpečením webových služieb. Zistiť viac »

Vývoj webových aplikácií pomocou ASP.NET MVC II [GOC3392]
Zmierili ste sa s koncom Web Forms a prechádzate na ASP.NET MVC? Ovládate základy, ale radi by ste sa naučili best practices a riešenie obvyklých problémov a štandardných situácii? V tom prípade sme pripravili kurz práve pre vás. Microsoft sa rozhodol v dlhodobej perspektíve zahubiť ASP.NET Web Forms a nástrojom na vývoj väčších aplikácii v ASP.NET zostáva iba ASP.NET MVC. Zistiť viac »

Architektúra webových aplikácii v ASP.NET MVC [GOC3393]
Viete použiť technológiu ASP.NET MVC, ale pri vývoji narážate na najrôznejšie architektonické komplikácie? Chcete postaviť webovú aplikáciu, ale nie ste si istí akým spôsobom ju štrukturovať a ako do seba všetky technológie zapadajú? Alebo sa pozeráte spätne na svoju hotovú aplikáciu a premýšľate, čo ste mohli urobiť lepšie? V tom prípade je tento práve pre Vás. Zistiť viac »

Obrana proti hackingu webových aplikácií v .NET [GOC3314]
Kurz sa zaoberá zabezpečením webových aplikácií z rôznych uhlov pohľadu a je určený pre programátorov i administrátorov webových serverov na platforme Microsoft IIS, na ktorých bežia ASP.NET aplikácie. „Programátorská“ a „administrátorská“ časť spolu, najmä v oblasti bezpečnosti, dosť úzko súvisia, preto je tento kurz koncipovaný i ako „ochutnávka“ tej druhej strany. Zistiť viac »