Vybavenie učební

Učebna Počítačové školy GopasKurzy prebiehajú v učebniach školiacich stredísk v Prahe, Brne a Bratislave. Kurzy prebiehajú v 14 učebniach školiaceho strediska v bratislavskom Ružinove.

Učebne sú vybavené modernou výpočtovou technikou a v letných horúcich mesiacoch padne vhod nový klimatizačný systém. V každej učebni je k dispozícii 8 až 12 pracovísk tak, aby každý účastník pracoval samostatne pri jednom počítači.

04Účastníci administrátorských kurzov majú k dispozícii výkonné servery. Obrazovka lektorského počítača je vo všetkých učebniach premietaná kvalitným dátovým projektorom, aby bolo možné vykonávané postupy názorne predviesť

Z každého počítača je možný prístup do siete Internet, a to aj prostredníctvom bezdrôtovej siete WiFi.

Od roku 2005 sú k dispozícii taktiež vysoko výkonné mobilné učebne, zostavené z kvalitných značkových notebookov so širokouhlými obrazovkami, prepojených do bezdrôtových sietí. Tieto učebne je možné postaviť na prianie zákazníka kdekoľvek v Českej a Slovenskej republike.


GOPAS Telepresence Training

Tento systém výučby (GTT) bol vyvinutý na základe mnohoročných skúseností našich lektorov v spolupráci s poprednými dodávateľmi teleprezenčnej techniky.

Školenie prebieha v špeciálne upravených učebniach. V jednej je prítomný lektor a niekoľko účastníkov a kurz tu prebieha štandardným spôsobom. V druhej alebo tretej teleprezenčnej učebni je prítomných niekoľko poslucháčov a táto učebňa je prepojená s prvou učebňou videokonferenčnou technológiou Cisco s obojstranným prenosom videa a zvuku vo vysokej kvalite. Lektor aj účastníci využívajú tiež navzájom prepojené smart boardy v oboch učebniach. Lektor môže teda zobrazovať a aj vzdialene ovládať počítače všetkých študentov v oboch učebniach. Výsledkom je výučba, ktorá sa svojou interaktivitou a kvalitou nelíši od výučby v jednej učebni. Študenti v oboch učebniach majú k dispozícii služby na rovnakej úrovni (predinštalované počítače, príručky, klientský servis, občerstvenie, technickú podporu).

Táto technológia je v SR a ČR medzi vzdelávacími inštitúciami technologicky unikátna. Umožňuje nám realizovať málo vypisované a špeciálne kurzy vo všetkých pobočkách nášho IT školiaceho strediska podľa dopytu zákazníkov a vďaka tomu študenti nemusia kvôli kurzu cestovať. Pre celkový počet študentov v oboch učebniach dohromady platí rovnaký limit ako pre štandardné kurzy, tzn. 12 účastníkov.