IT školiace stredisko GOPAS

Spoločnosť GOPAS je najväčším poskytovateľom školení v oblasti informačných technológií na českom aj slovenskom trhu. Jej odborné kurzy absolvuje ročne takmer 30 tisíc študentov, z ktorých väčšinu tvoria IT špecialisti. Aj napriek tomu, že pôsobí na pomerne malom trhu, patrí GOPAS k jedným z najväčších poskytovateľov IT školení v Európe.

Novinky

Je vám povedomý výraz "Softwarová architektúra MVC"?

Softwarová architektúra MVC (Model-View-Controller) uzrela svetlo sveta už pred viac ako 30 rokmi. Od tejto doby bola využitá v množstve úspešných nástrojov na tvorbu nielen webových aplikácií. Sú to napr. Ruby on rails, Zend alebo Nette framework na PHP. Microsoft teraz ponúka vlastnú implementáciu na ASP.NET.
 

Začíname s Linuxom

Iste už mnoho z vás vie, čo je operačný systém Linux. Kurzy z oblasti Linux sú určené pre správcov počítačových systémov, ktorí začínajú alebo prechádzajú na OS Linux. Vďaka týmto kurzom jednoducho zvládnete jeho inštaláciu a bežné úkony spojené so správou a administráciou systémov.
 

Kto bude SILVER partnerom konferencie HackerFest?

Boj proti hackerom nie je beznádejný, treba však poznať ich praktiky. Experti na konferencii HackerFest, ktorá sa uskutoční 20. 9. 2019 v Cinema City Aupark v Bratislave, vysvetlia, ako funguje hacking z druhej strany. Na HackerFeste zaznejú ukážky aktuálnych útokov a zraniteľností, ktoré môžu mať ďalekosiahle následky pre napadnuté subjekty a bežne nie sú v takejto ucelenej forme dostupné.
 

Odhaľujeme témy HackerFestu Slovakia 2019

2. ročník konferencie HackerFest Slovakia 2019 sa neúprosne blíži a my sme si pre vás pripravili sériu článkov, ktoré sa budú venovať témam, ktoré odznejú počas tejto najväčšej IT Security/Hacking udalosti na Slovensku. Konferencia sa bude konať 20. septembra 2019 v Cinema City Aupark v Bratislave, kde si budete môcť vypočuť 8 horúcich tém z oblasti security a hackingu.
 

Kompletná administrácia Microsoft SQL Server 2016

Ste databázovým špecialistom, ktorého úlohou je nasadenie databázového systému Microsoft SQL Server 2016 a zabezpečenie jeho kompletného riadenia a údržby? Alebo ste vývojárom a architektom IT, ktorý sa chce oboznámiť s funkciami správy SQL Servera? Potom by ste mali navštíviť kurz Microsoft SQL Server 2016 – kompletná administrácia [MOC 20764/20765].